Kreslení pravou mozkovou hemisférou

„Při kreslení je člověk schopen zpomalit, pozorovat vztahy, vidět věci jaké skutečně jsou. Zjistila jsem, že při kreslení lidí, které jsem už celé roky znala, jsem je najednou viděla jakoby poprvé. Nejzajímavější věcí, když se učíte kreslit, je to, že se naučíte jaksi otevřít své vnímání a vidět, co to tam skutečně je. Mozek je podvodník, a nutí nás vidět, jak chce on. Nedovolí nám vidět víc, než nám dovolí on sám. Takže to, co vidíme, není nutně to, co tam skutečně je.“

Profesorka Edwardsová

PO ..
PO ..
PO ..
PŘED ..
PŘED ..
PO ..
PO ..
PO ..
PŘED ..
PŘED ..
PO ..
PO ..
PO ..
PŘED ..
PŘED ..

 

Jste unavení z práce? Někdy Vám myšlenky na všechny ty povinnosti, které máte ani nedovolí usnout? Nějak se nedaří ten kolotoč v hlavě zabrzdit? Ráda bych Vám nabídla možnost se na chvilku zastavit a naučit se relaxovat kreativním způsobem. Takzvaně „umlčet“ tu naši levou polovinu mozku a naučit se věci kolem sebe vnímat naší kreativní pravou polovinou mozku.


To, že během dvou dnů dokážete namalovat portrét, není žádné kouzlo a magie. Je to dokonalá metoda, kdy se intenzivně budete učit jak naprosto přesně vidět a zachycovat věci takové jaké jsou. Důležité bude věnovat pozornost tomu co děláte.
Já vám ukáži jen jak na to.

Cílem tohoto kurzu není jen vytvoření reálného portrétu, ale hlavně probuzení uměleckých schopnosti, které má v sobě ukryté každý člověk.. Uvědomíte si, jaké skryté vědomosti a schopnosti v sobě máte, což velmi pomáhá ke zvýšení sebevědomí. Otevře se vám doslova jiný pohled na svět. Objevíte svou kreativitu nejen ve výtvarném oboru. Naučíte se kreslit v klidném prostředí bez stresu a bez ohledu na to jestli si myslíte, že máte talent nebo ne.

Určitě nejste jediní, kteří si pokládají otázky typu:

Umím namalovat jen sluníčko, domeček, srdíčko…a to ještě nakřivo, můžu přijít na tento kurz?

Ano rozhodně můžete bez obav na tento kurz přijít.

 

Jaké pomůcky si mám přinést s sebou?

Žádné. Vše potřebné dostanete.

 

Trochu již kreslit umím, může mi tento kurz pro začátečníky něco přinést.

Vzhledem k tomu, že metoda tohoto kurzu je jiná než na klasických dlouhodobých kurzech kreslení, určitě se nudit nebudete i když již nějaké základy máte.

 

Určitě budu jediný člověk, který se nic nenaučí

Každý odejde z kurzu nadšený ze svého obrázku a každý se naučí, jak správně pohlížet na věci kolem sebe a přenést je na papír. Takže nebudete člověk, který se nic nenaučí.

 

Bude k dispozici nějaké občerstvení a pití?

– Ano. Během celého kurzu budete mít k dispozici drobné občerstvení, vodu, kávu a čaj.

 

Je kurz omezen věkem?

– U kurzů je doporučena pouze věková hranice, a to od cca 14-15 let podle vyspělosti dítěte (především psychické vyspělosti)
do neomezeného věku.

 

Může se stát, že mi to nepůjde, prostě to nezvládnu?

– Pokud jste rozhodnutí naučit se kreslit, budete odcházet nadšení a nemůže se stát, že to nezvládnete.

Nejdůležitější je jít na tento kurz s tím, že opravdu chcete dosáhnout nějakého výsledku a ne se hned na začátku přesvědčovat, toto určitě nezvládnu. Ale od toho jsem tam já, abych vám pomohla se pomalu zbavit tohoto nešvaru:)

Není to tak, že přijdete, něco se samo stane a vy odejdete a budete hned úžasně kreslit a malovat. SAMO se nic nestane. Lektoři Vaši ruku nerozkreslí a nebudou se na předlohy koukat za Vás, tak to nefunguje. Já vás naučím, jak se koukat a bude záležet na Vás jak budete pokračovat dál

 

Mohu se kurzu zúčastnit i když mám dysgrafii nebo dyslexii?

– Ano můžete, tato metoda je využívána právě při terapii dysgrafie, nebo dyslexie. Určitě Vám přinese mnoho dobrého.

 

Metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou je výsledkem práce celé řady vynikajících vědců a odborníků, ať to byl výzkum mozku, nebo práce odborníků z oblasti výtvarného umění, či studie psychologů, jejichž výsledky práce, výzkumů a zkušeností položily základy této vynikající výukové metody.

Profesorka Edwardsová na základě výsledků práce těchto odborníků vytvořila ucelený systém, jež přináší vynikající výsledky.

 

„Na mnohé věci se neodvažujeme ne proto, že by byly těžké, ale proto, že se na ně neodvažujeme“

Seneca

 

             „Na světě by se toho udělalo velice málo, kdybychom se stále ohlíželi na to, jak to dopadne“                                

Gotthold Ephraim Lessing

***

 

Délka kurzu: 2 dny

Sobota – 8,30 – 17,30 hod

Neděle – 8,30 – 17,00 hod

Cena kurzu: 1.700,-

 

Jméno a příjmení

Váš email

Telefon

Název a termín kurzu