Drhání, neboli Makramé*

Drhání, neboli Makramé*

Drhání, neboli Makramé

Drhání je jednou ze starých technik ručních prací. Původ má v arabských zemích, kde se využívalo nejprve k vázání ozdobných třásní k pevným výrobkům, později začaly vznikat celé drhané textilie s různými vzory. Dnes tato technika přichází opět do módy a můžeme ji využít pří výrobě módních a bytových doplňků, oděvů, různých dekorací atd. makrame
Na kurzu si povíme si něco o historii, využití a zajímavostech o této technice. Naučíme se základní uzly a postupy, popřípadě jak se tvoří krásné vzory. Drhat budeme z měkkých šňůrek ze 100% bavlny, u kterých hezky vyniknout jednotlivé uzly a postupy, a které jsou velmi příjemné na nošení.
Naučíme se i navazování ručně dělaných keramických korálků. Finálním výrobkem z tohoto semináře budou pěkné náramky, popřípadě náhrdelníky, které originálně doplní letní outfit, nebo jimi uděláte radost, třeba svému protějšku.

Přijděte si vyrobit 100% přírodní, originální a zároveň moderní doplněk, strávit den v příjemném prostředí, naučit se něco nového a udělat si radost.

You may also like...