Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou


Ráda bych Vám nabídla možnost se na chvilku zastavit a naučit se relaxovat kreativním způsobem. Takzvaně "umlčet" tu naši levou polovinu mozku. Začít věci kolem sebe vnímat naší kreativní pravou polovinou mozku.

To, že během dvou dnů dokážete namalovat portrét, není žádné kouzlo a magie. Je to dokonalá metoda, kdy se intenzivně budete učit jak naprosto přesně vidět a zachycovat věci takové jaké jsou. Důležité bude věnovat pozornost tomu co děláte.
Já vám ukáži jen jak na to.

Cílem tohoto kurzu není jen vytvoření reálného portrétu, ale hlavně probuzení uměleckých schopnosti, které má v sobě ukryté každý člověk.. Uvědomíte si, jaké skryté vědomosti a schopnosti v sobě máte, což velmi pomáhá ke zvýšení sebevědomí. Otevře se vám doslova jiný pohled na svět. Objevíte svou kreativitu nejen ve výtvarném oboru. Naučíte se kreslit v klidném prostředí bez stresu a bez ohledu na to jestli si myslíte, že máte talent nebo ne.


Časté otázky a odpovědi ohledně kurzu

Umím namalovat jen sluníčko, domeček, srdíčko...a to ještě nakřivo, můžu přijít na tento kurz?

Ano rozhodně můžete bez obav na tento kurz přijít.

Jaké pomůcky si mám přinést s sebou?

Žádné. Vše potřebné dostanete.

Trochu již kreslit umím, může mi tento kurz pro začátečníky něco přinést?

Vzhledem k tomu, že metoda tohoto kurzu je jiná než na klasických dlouhodobých kurzech kreslení, určitě se nudit nebudete i když již nějaké základy máte. 

Bude k dispozici nějaké občerstvení a pití?

Ano. Během celého kurzu budete mít k dispozici drobné občerstvení, vodu, kávu a čaj.

Je kurz omezen věkem?

U kurzů je doporučena věková hranice od cca 14-15 let podle vyspělosti dítěte (především psychické vyspělosti) do neomezeného věku.

Může se stát, že mi to nepůjde, prostě to nezvládnu?

Pokud jste rozhodnutí naučit se kreslit, budete odcházet nadšení a nemůže se stát, že to nezvládnete.

Nejdůležitější je jít na tento kurz s tím, že opravdu chcete dosáhnout nějakého výsledku a ne se hned na začátku přesvědčovat, toto určitě nezvládnu. Ale od toho jsem tam já, abych vám pomohla se pomalu zbavit tohoto nešvaru :)

Není to tak, že přijdete, něco se samo stane a vy odejdete a budete hned úžasně kreslit a malovat. SAMO se nic nestane. Lektoři Vaši ruku nerozkreslí a nebudou se na předlohy koukat za Vás, tak to nefunguje. Já vás naučím, jak se koukat a bude záležet na Vás jak budete pokračovat dál.

Mohu se kurzu zúčastnit i když mám dysgrafii nebo dyslexii?

Ano můžete, tato metoda je využívána právě při terapii dysgrafie, nebo dyslexie. Určitě Vám přinese mnoho dobrého.